Ücretsiz Talep Oluşturun!


Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez uygulaması vardır. Toplanan kişisel verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda belirtildiği şekilde mevzuata uygun olarak kullanılmaktadır. Web sitesi üzerinden iletişim bilgilerini paylaşan veya talep oluşturan her kullanıcı bunu kabul etmiş sayılır.

İşitme Kaybı: Cihaz Sonrası

İşitme Kaybı: Cihaz Sonrası

İşitme cihazları

İşitme cihazları, işitme kaybı olan çocukların tekrar açıkça duymasına yardımcı olabilecek bir tür cihazdır. Yüksek kaliteli işitme desteği sunan, yüksek işitme kaybı olan çocuklar için yüksek güçlü yardımcılar da dâhil olmak üzere birçok gelişmiş model vardır. Çocuklar için pek çok çözüm, küçük çocukların işitme cihazlarını çıkarmamasını veya yanlış kullanmamasını sağlamak için özel kaplamalar ve diğer aksesuarları içerir. Kulak arkası işitme cihazları veya neredeyse tamamen kulak kanalında bulunan ve çok sağduyulu olanlar da dâhil olmak üzere çeşitli cihaz modelleri bulunmaktadır.

Koklear implantlar

Koklear implantlar, elektriksel stimülasyon ile iç kulaktaki işitsel siniri doğrudan stimüle eden cerrahi olarak implante edilen cihazlardır. Koklear implantların ayrıca harici bir cihazı vardır ve birçok şirket yumuşak bir kafa bandı ile tutulabilen çocuk dostu cihazlar yapar. Koklear implantlar, işitme cihazlarından yararlanamayan bebekler ve çocuklar için çalışır.

Konuşma terapisi

Konuşmalarını etkilemiş olan işitme kaybı olan çocuklar için, işitme cihazı aldıktan sonra konuşma-konuşma terapisine veya konuşma gecikmelerini yakalamasına yardımcı olacak bir koklear implanta ihtiyacı olabilir.

 

 

Yardımcı dinleme cihazları

Birçok işitme cihazı imalat şirketi  , çocuğun işitme cihazı veya koklear implant ile bağlantılı olarak sınıf ortamında iyi olan ve işe yarayan FM sistemleri gibi yardımcı dinleme cihazları sunmaktadır . FM teknolojisi, sınıf ortamlarının zayıf akustiğinin veya birçok arka plan gürültüsünün olduğu diğer mekânların üstesinden gelmeye yardımcı olur. Temel olarak, öğretmen, önünde sesini doğrudan çocuğun işitme cihazlarına ya da koklear implantına ileten gizli bir mikrofona sahiptir ya da sahiptir.